WAIT…for it
All good things come to those who wait, sådan lyder et engelsk ordsprog. Og det skal nok passe, men hvor er jeg ikke god til at vente.
Utålmodighed er en af mine store forcer, eller udfordringer, alt efter hvordan man vælger at se på det.
Det var med tanker omkring lige præcis tålmodighed, at jeg skabte collagen WAIT. For hvad er det lige vi skal nå?
Kvinden på dette værk sidder og venter, på en glitterkugle vel at mærke, men hun venter. Det kan og vil jeg gerne lære noget af, være mere afventende og følende.
Livet er fantastisk, og det skal nydes….både i tempo, men også på en rolig, afventende og tålmodig måde.
Værket er lige kommet i MOODSTORE her på siden, så det kan blive dit. Det trykkes kun i et enkelt eksemplar, så tiltaler hun dig, så er det med at være hurigt.
Trykkes enten som plakat eller på lærred, du bestemmer. Hun kan blive din lige her….
Hvor er hun fin….smuk, enkel og dejlig.
Kan godt lide dit udtryk og de smukke kvinder fra datiden…..